Martı e-Scooter Uygulaması ve Teknolojisi

 1. abi şimdi bu martı daki siyah kutu yoksa cidenn bizim mi oluyor yada direk siyah kutuyu söksek ne olur?

  1. Gidon veya direksiyondan aşağı inen boru içine gps cihazı da koyuyorlar bazılarında ve çalarsan seni bulurlar… Ayrıca ne işine yarayacak ki.. başını balaya sokma ..

 2. selçuk bey bende konuyu araştırıyordum. cidden anlatımınız benim bile anlaya bileceğim seviyede ve akıcı olmuş. elinize emeğinize sağlık. sağlıklı günler dilerim.

 3. Öncelikle emeğiniz için teşekkür ederim. Ama merak ettiğim bir şey var. Bu yazılım kısmında blockchain teknolojisi kullanılamaz mıydı? Neden kullanılmıyor ve diğer yazılım dillerinde de yeterince güvenli olabildiği mümkün olduğu için mi kriptoya ihtiyaç duyulmuyor? Daha çok şey sorasım var ama sizi de yormak istemedim 🙂 Teşekkürler.

  1. Martı gibi escooter teknolojilerinde gereksiz bu tur yazilimlari kullanmak.. Hic bir kurumsal sirket ornegin IK yazilimlarinda dahi kullanmak istemez ki neden kullansin.. Blockchain in amaci farkli.. degistirilemez kayıtlar ve seffaflik.. Sefafflik derken islemi goruyorsun ama kim yapmis goremiyorsun.. Bir de dagitik defter olayi.. Bunu en iyi bir degistirilmesi istenmeyen veriler yani sertifikalar, para islemleri vb kullanirsin.. Zaten oyle kullaniliyor.. Ayrica bu teknoloji altyapı yazilimlarini bilen muhendis sayisi az oldugundan veritabaninda sorun ciktiginda problem yasanmasi cok buyuk ihtimal.. Zaten kurumsal yazilim firmalari verilerde kripto kullanarak onlem aliyor ama blockchain de public ve private key disinda hic bir sey kripto ile elde edilmiyor ve inanmasi zor ama her bilgi hash olarak saklaniyor.. Yani kripto sozcugu biraz hafif ve anlamsiz kaliyor blockchain icin. Bilmeyenler anlatinca olay buralara geliyor..

 4. ben de böyle bir işe girmek istiyorum yazılımını falan nerden yaptırabilirim

 5. S. A bulunduğumuz yazlık ilçede 10 tane kadar martı yapmak istiyorum kendim bu ürünlerin tamir işiyle uğraşıyorum yazılım ve resmi konuda bana yardımcı olacak birini arıyorum şimdiden teşekkürler 05357882363

  1. Kanunen en az 250 adet olmalı.. Ayrıca yazılımlar oldukça pahalıdır.

Comments are closed.

Read Next

Sliding Sidebar